SCC meeskond täienes

Algav õppeaasta toob Väikelaevaehituse kompetentsikeskusse (SCC) tööle mitu uut tegijat juhist praktikantideni. Tere tulemast!

TalTech Eesti Mereakadeemia meremajanduse keskuse juhi ametisse valiti Veiko Viil. Meremajanduse keskuse koosseisu kuulub ka Väikelaevaehituse kompetentsikeskus.

SCC on läbi teinud uskumatu arengu ja tänaseks on käivitatud nii mudelkatsebasseini, materjalilabori kui ka mehhatroonikalabori tootearendusteenused. Juurde on loodud hea keskkond meretehnoloogia ja hüdrodünaamika teadlastele. Jätkan sihikindla töö tegemist. Tuleb mitmekesistada koostöövõrgustikke, tõsta taristu võimekust ja kasvatada kompetentse.

Veiko Viil, TalTech Eesti Mereakadeemia meremajanduse keskuse juht

Professor Mihkel Kõrgesaare meretehnoloogia ja hüdrodünaamika uurimisrühmaga liitub värske doktorant-nooremteadur Muhammed Adil Yatkın. Tartu ülikoolis informaatikas magistrikraadi kaitsnud doktorant seob oma uurimistöös laevaehituse ja masinõppe teemad, et merereisidega seotud suured andmehulgad efektiivse rakenduse saaksid.

Muhammed Adil Yatkın (vasakul) tutvustab end SCC tiimile

Meretehnika ja väikelaevaehituse kõrgharidusõpet veab nüüd programmijuhina doktorant-nooremteadur Mikloš Lakatoš. Vastseid esmakursuslasi on sel õppekaval 19. Doktorandina on Mikloše valdkond arvutuslik hüdrodünaamika, ta uurib kompetentsikeskuses pritsmeliiste, mis muudavad glisseerivad väikelaevad kiiremaks ja säästlikumaks.

Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse meeskonnas toimetavad järgneval poolaastal ka kaks praktikanti. Andrus Šults on Meretehnika ja väikelaevaehituse õppekava tudeng, kes osaleb juba teist korda meretehnoloogia ja hüdrodünaamika uurimisrühma töös. Karan Patel liitus SCC-ga pärast masinaehituse bakalaureusekraadi omandamist Riias. Karani juhendavad kompetentsikeskuse laborite spetsialistid, ta saab tutvuda nii mudelkatsete läbiviimise kui ka näiteks projekteerimisõppega.

NB: Väikelaevaehituse kompetentsikeskus pakub jätkuvalt praktikavõimalusi. Loe edasi, milliste huvidega tudengeid ootame ja kelle poole küsimustega pöörduda.

Kontakt