Parvlaev Tõll tutvustab väikelaevaehituse erialasid

Virtsu-Kuivastu liini parvlaeval Tõll saab alates sellest nädalast vaadata Tallinna Tehnikaülikooli ja Kuressaare Ametikooli näitust väikelaevaehituse erialadel õppimisest Saaremaal.

„Laev, mis meie praeguseid ja tulevasi väikelaevaehitajaid ning väikelaevaehituse insenere Saaremaale toob on sellise näituse jaoks enam kui sümboolne koht,“ rääkis Kuressaare Ametikooli tehnoloogia õppesuuna juhtõpetaja Andres Meisterson.
„Sümboolsust lisab see, et Tõllu valmimisele on kaasa aidanud Saaremaa laevaehitajad –  meie koostöö- ja praktikapartner Baltic Workboats teostas Tõllu ehitamisel Poola laevatehases omanikujärelevalvet.“

Näitus jutustab loo merest, laevadest ning laevaehitusoskustest ja nende õppimisest Kuressaare Ametikoolis ja TTÜ Eesti Mereakadeemia Kuressaare keskuses. „Näituse eesmärk on näidata väikelaevaehituse ja selle õppimise põnevat ning merega seotud maailma,“ lisas Meisterson.

TTÜ väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja Anni Hartikainen selgitas näituse idee tagamaid: „Veebis oli väikelaevaehituse õppevõimalusi tutvustav materjal juba 2016. aasta lõpul olemas. Kui brand Eesti kontseptsiooni esmakordselt reedel, 13. jaanuaril esitleti, siis tuvastasime, et brandi esitlusmallid olid meie juba olemasoleva materjaliga üsna ühte stiili. Tegimegi siis neist Eesti brändi esimese rakenduse. Nüüdseks on sellest tekkinud lisaks veebile veel mitu formaati: digitaalne pildipalagan, rullplakat ja infolehed ning ka Tõllul välja pandud fotonäitus.“

„Nagu meil sageli juhtub, ei saanud ka seekord päris ilma ulakusteta. Lisaks bränd Eesti e-tähe rõhutamisele sai rõhutatud ka pisut ö-tähte – väikelaevaehitust saab ju Eestis õppida vaid Saaremaal. Küsisime ka brändiloojate tagasisidet, neil ei olnud selle kontseptsiooni-arenduse vastu midagi,“ lisas Hartikainen.

Näitus parvlaeval Tõll jääb avatuks aprilli lõpuni.

TAUST
TTÜ Eesti Mereakadeemia Kuressaare keskuses saab õppida meretehnika ja väikelaevaehituse eriala rakenduskõrgharidusena ja Kuressaare Ametikoolis saavad nii noored päevases õppes kui ka täiskasvanud tsükliõppes õppida väikelaevaehitaja eriala kutseharidusena.
Näituse materjal valmis 2016 aastal programmi PATEE (Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks) raames. Programmi toetas Euroopa Regionaalarengu Fond. Näituse materjaliga saab tutvuda ka veebilehel opi.scc.ee.