Väikelaevaehituse visiooniseminar “TÖSISED JUTUD MESSIS”

Registreerimine suletud.

Toimub: 07.08.2015

Toimumiskoht: Kuressaare, Georg Ots Spa konverentsiruum (NB! toimumiskoht on muutunud)
Aeg: Kuressaare Merepäevade raames, 7. august 2015 kell 11 – 16.

Sünopsis:
Väikelaevaehitajad ise toovad Eesti väikelaevatootmise ühe nõrkustena välja väikelaevaehituse sidussektori vähese esindatuse Eestis: „Me tahaksime toota laevu, mis on vöörist ahtrini ja topist bulbani echt Estnisch, aga enamus komponente tuleb meil siiski tarnida välisriikidest.“ Eesti suhteliselt väikesed tootmis- ja turumahud seavad sidussektorite kodustamise mõttekuse küsimärgi alla.

Väikese mastaabi tõttu peetakse Eesti perspektiivikaks pärisosaks nutikaid ja kvaliteetseid nišitooteid. Ka merendusvaldkonnas on viimastel aastatel turule tulnud suisa õpikunäiteid sellistest andekatest leiutistest – alates sulgkaalus soodisilmast ja lõpetades väikelaevade mudelkatsebasseiniga. Ja samas, eksisteerib valdkondi, milles Eesti merendus-tööstus on tõestanud ka mastaabisuutlikkust. Näiteks on Eesti Euroopa suurim kajakkide ja merevarustuse tootja.

Seekordsel visiooniseminaril puhume ennast Kuressaare heade tuulte pöörises suureks ja näitame, et seestpoolt on väike Eesti märksa suurem, kui välisilmale tundub.

Seminari I osa moderaator on võrgustumisvõlur Valdar Liive, II osa modereerib Kaja Tampere

SEMINARI KAVA

10.30 Registreerimine ja hommikukohv

11.00 Head Eesti asjad (esitlused GeorgOts Spa hotelli konverentsisaalis 5. korrus)

13.30 Töötuba: kuidas Eestis suureks saada?
Kaja Tampere
, Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise professor.
Arutelu ja grupitöö.

15.00 Töötoa ettekanded ja arutelu (Kuressaare jahtklubi taga murul)

EL_Regionaalareng_horisontaalboatyard_logo

Kes on Valdar Liive

Valdar Liive EASi välisinvesteeringute esindaja Soomes. Valdar Liivel on ettevõtja kogemust alates 1991, EASi Soome välisesindaja töökohal täitus äsja 11 aastat, kus ta on tegutsenud välisinvesteeringute kaasamisel, samuti ekspordi arendamisel ning riigi maine kujundamisel. Valdar Liive on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli puidutöötlemise tehnoloogia diplomeeritud insenerina, läbinud Estonian Business School-is MBA programmi Graduate Diploma of International Business ning hetkel täiendab Tallinna Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimise erialal. Valdar Liivet on Soome-Eesti koostöö arendamise eest tunnustatud nii Soome Vabariigi president (2010 aastal Soome Lõvi rüütelkonna I klassi rüütlirist), kui Eesti Välisministeerium (2013 aastal Välisministeeriumi teenetemärk).

 vl

Kes on Kaja Tampere

Kaja Tampere ( (sündinud 12. oktoobril 1962 Kuressaares) on eesti suhtekorraldaja, filosoofiadoktor, professor. Ta kaitses doktorikraadi 2003. aastal Soomes Jyväskylä Ülikoolis organisatsioonikommunikatsiooni ja avalikussuhete erialal. Ta on õpetanud suhtekorraldust Tartu Ülikoolis (aastatel 1996–2004) ja Jyväskylä Ülikoolis (2004–2010) ning lühiajaliselt mitmes ülikoolis välismaal (Belgias, Bulgaarias, Hollandis jm). Alates 2010. aastast töötab Tallinna Ülikooli Kommunikatsiooni instituudi juhina. Lisaks akadeemilisele ja õpetamistööle on Kaja Tampere olnud aastaid tegev praktilises suhtekorralduses: töötanud Eesti Telefonis, Eesti Energias, Eesti Haigekassas ja Eesti Prokuratuuris.

(allikas Vikipeedia)